Presun iPDF formulárov na doménu ipdf.sk

Publikované 02.01.2013, autor admin

Presun iPDF formulárov na doménu ipdf.sk

Dňa 02.01.2014 bola vypnutá služba pre vytváranie PDF dokumentov prostredníctvom interaktívnych webových formulárov. Služba je naďalej dostupná na samostatnom serveri http://ipdf.sk.

Doména synet.sk zostane naďalej v prevádzke, prevažne za účelom publikácie odborných PHP článkov, občas nejakého nie veľmi serózneho blogistického úletu alebo veľmi seriózneho výskumu v oblasti PHP kódovania :-)

Dôvody presunu formulárov:


  • funkčnosť - nový portál poskytuje širšie služby. Užívatelia môžu využiť služby poskytované v sekcii Moja zóna, ako napr. službu vlastného archívu - tzn. možnosť ukladať si svoje vytvorené dokumenty vo vlastnom archíve priamo na serveri. Údaje ku každému dokumentu si môže užívateľ kedykoľvek nahrať a pokračovať v spracovaní formulára, odoslať na email apod. Nie je potrebné sťahovať a nahrávať údajov - tieto sú uložené súčasne s vytvoreným dokumentom. Odpadajú taktiež starosti s bezpečným uložením údajov, nakoľko tieto sa ukladajú ako kryptované dáta priamo na serveri. Viac informácií nájdete tu.

  • výkon - doména ipdf.sk je vybudovaná na odlišnej technológii, než bežný hosting na doméne synet.sk. Využitím najnovších technológií bolo možné dosiahnuť zaujímavé zvýšenie výkonu - v priemere o 300 až 500%.

  • platené služby - niektoré formuláre budú na doméne ipdf.sk platené. Je to z dôvodu ich pomernej značnej prácnosti a časovej náročnosti - napríklad daňové priznania v období január - marec vyžadujú dennú užívateľskú podporu a technickú údržbu.

  • integrácia a webové služby - portál ipdf.sk poskytuje možnosť integrácie formulárov na portály tretích strán. Ak si želáte umiestniť napr. objednávkový formulár na váš eShop, môžete tak urobiť jednoduchým vložením dodaného kódu na Vašej webovej stránke, alebo využitím webovej služby pre konkrétny formulár (SOAP, JSON). Táto služba je spoplatnená. Príklad jednoduchej integrácie nájdete tu.

  • angažovanie užívateľov na tvorbe obsahu - server ipdf.sk umožňuje vytvorenie interaktívnych formulárov aj samotnými užívateľmi. Cieľom je poskytnúť možnosť spolupodieľať sa na tvorbe obsahu podobne, ako v prípade wikipedie. Upozornenie: Vývoj tejto časti aplikácie nie je ukončený a z dôvodu bezpečnosti musí byť verzia pre užívateľov v niektorých ohľadoch obmedzená. Viac informácií sa dočítate v časti o iPDF štúdiu.

Prejsť na portál ipdf.sk »


Váš komentár..
Email bude prepísaný napr. na [michal AT gmail DOT com]
Pozn.: Urážlivé alebo nesúvisiace komentáre budú odstránené.
Zadajte prosím výsledok z vyššie uvedeného obrázku.