Niečo z mojej tvorby - poézia, próza

Publikované 15.04.2010, autor lubosdz

Kedysi som strašne mnoho čítal. Chodil som do mestskej knižnice a vynášal odtiaľ plnú nákupnú tašku kníh (limit bol najviac 10 kníh na dobu jedného mesiaca, avšak s mojou povesťou knižnej moly mi častokrát chápavé pani knihovníčky povolili aj jedenástu:-)), aby som ich najneskôr do konca druhého týždňa doniesol vrátiť všetky prečítané.

Možno v tých časoch boli položené základy toho, čomu hovorím "hlúposť získaná z kníh". Bol som taký nabitý knižnými fantazmagóriami, že som nebol schopný zbaliť normálnu babu. Meradlom pre mňa bolo, či sa s dotyčnou nádejnou osobou dalo pozhovárať napríklad o Lietajúcom Albatrosovi od Julesa Verna, či poznala aspoň 4-5 dakotských indiánskych kmeňov, či vedela, kto bol náčelník Sediaci Býk (neočakával som samozrejme, že by poznala jeho originálne meno Tattanka Yottanka, zachoval som si predsa len zdravú mieru tolerancie) alebo poznala aspoň príbeh robota s ľudskou dušou, ktorý napísal o sebe knihu. A tak som nikdy nemal príliš veľký úspech v tomto období medzi rovesníčkami.

Čiastočnou satisfakciou však môže byť, že ma v tomto období tiež začalo baviť písanie. Hlavne počas pochmúrneho jesenného počasia vyvolával pohľad na tancujúce lístie vo mne zvláštne verbálne kombinácie, ktoré napriek tomu, že zneli rovnako, dávali často odlišný význam. Tak som niektoré z nich dal na papier a papier založil do šuplíka.

V tejto sekcii teda nájdete niečo z toho šuplíka. Časom to tu budem dopĺňať, zatiaľ len na pobavenie zopár ukážok..