Blogistické úlety a úsmevy zo života..

Najväčšie výzvy pre ľudstvo

-- Published 02.11.2014 --

Najväčšie výzvy pre ľudstvo Či sa nám to páči, alebo nie, je ľudstvo a Zemeguľa stále len nepatrným zrnkom prachu v vesmíre ovládanom zatiaľ nepoznamými silami. Kedykoľvek nás môže z povrchu zotrieť zablúdená planétka, prebudenie geoseizmických síl, porušenie krehkej rovnováhy v prírodnom ekosystéme planéty alebo voľba nesprávneho politika do kľúčového postu:-) OK, možno toto zatiaľ nie ... či? Tuná som sa teda zamýšľal a dal som dokopy prehľad tých vecí, ktoré by sme mohli vedieť ovplyvniť, aby bol svet nepatrne krajší, stabilnejší a lepším miestom pre naše decká. Kľudne to berte ako tip na trávenie voľných chvíľ doma v garáži:-) 1. Ekológia 1.1 Znečisťovanie oceánov.. Read more »

Voda ako obchodná komodita

-- Published 02.08.2014 --

Voda ako obchodná komodita Nedávno prebehla médiami správa o snahe skomercionalizovať voľne dostupné zdroje pitnej vody a využiť ich na komerčný predaj do zahraničia. Vzniklo množstvo pomerne búrlivých reakcií s prevažujúcimi zamietavými postojmi k uvedenému úmyslu. Obavy spoločnosti o obmedzenie prístupu k vode napokon musel utíšiť sám premiér uistením, že vláda naplánuje podporovať žiadne podobné snahy. A to hlavne z dôvodu, že v Európe je momentálne vody dostatok a jej predaj by sa komerčne nevyplatil (to zase odznelo v inej relácii). Plne súhlasím s týmto postojom. Voda je spoločenské prírodné bohatstvo, ktoré nepatrí nikomu konkrétnemu, preto nikto konkrétny by nemal mať na ňu výlučné právo. Podobne, ako je to s.. Read more »

Da XL'z Top múviz list ewa (The XL's top movies list ever)

-- Published 01.04.2014 --

Da XL'z Top múviz list ewa (The XL's top movies list ever) Tu nájdete výber filmov, ktoré som videl aj s nejakým mojím komentárom. Nakoľko voľného času je neuveriteľne málo (ergo "čas je najhodnotnejšie aktívum v živote človeka" .. uuuchchch..), príde mi vhodné urobiť občas aspoň nejakú revíziu toho množstva času stráveného pozeraním kvalitných filmov. Som typ filmaniaka, ktorý sa ku svojmu obľúbenému príbehu rád po čase vráti a užije si ho možno ešte lepšie aj s detailami, ktoré mu predtým unikli. Takže tento zoznam slúži aj ako moja súkromná filmografická kartotéka. A ak náhodou zatiaľ žiadny večerný plán, možno tu nájdete tip na príjemne strávený večer. PS: Tento zoznam budem priebežne, dlhodobo a nepravidelne dopĺňať... Read more »

Daňové priznanie typ A, B - fyzické osoby, daň z príjmu

-- Published 11.02.2014 --

Daňové priznanie typ A, B - fyzické osoby, daň z príjmu Od dnes 11.02.2014 sú na portáli http://ipdf.sk/ dostupné daňové priznania pre daň z príjmu fyzických osôb typ A (zamestnanci) ako aj typ B (podnikatelia, živnostníci). Obidve tlačivá prešli opäť v porovnaní s minulým rokom výraznými zmenami tak pri zbieraných údajoch akoaj výpočtoch. Medzi zásadné zmeny možno zahrnúť: tlačivo A + B: nezbierajú sa viac niektoré málo využívané polia na úvodnej strane (napr. adresa na doručenie), pribudla emailová adresa. tlačivo A + B: uplatnenie progresívnej dane pre vyššie príjmové skupiny daňovníkov. Príjmy do 34401.74 EUR sa zdaňujú sadzbou 19%, časť príjmov presahujúca uvedenú hranicu sadzbou 25%, tlačivo A + B: možnosť zahrnúť do nezdaniteľného základu.. Read more »

Presun iPDF formulárov na doménu ipdf.sk

-- Published 02.01.2013 --

Presun iPDF formulárov na doménu ipdf.sk Dňa 02.01.2014 bola vypnutá služba pre vytváranie PDF dokumentov prostredníctvom interaktívnych webových formulárov. Služba je naďalej dostupná na samostatnom serveri http://ipdf.sk. Doména synet.sk zostane naďalej v prevádzke, prevažne za účelom publikácie odborných PHP článkov, občas nejakého nie veľmi serózneho blogistického úletu alebo veľmi seriózneho výskumu v oblasti PHP kódovania :-) Dôvody presunu formulárov: funkčnosť - nový portál poskytuje širšie služby. Užívatelia môžu využiť služby poskytované v sekcii Moja zóna, ako napr. službu vlastného archívu - tzn. možnosť ukladať si svoje vytvorené dokumenty vo vlastnom archíve priamo na serveri. Údaje ku každému dokumentu si môže užívateľ kedykoľvek nahrať a pokračovať v.. Read more »

Panoptikum atráp

-- Published 16.05.2013 --

Panoptikum atráp PANOPTIKUM ATRÁP =================================== Kto z nás vie, ako sa žiť sluší ? „Orodujte za mňa ! Prineste mi kvety! Bozkajte ma na čelo! A zničte všetky svety!“ Hľa, človek v dobe prázdnych duší. Všetci sme dobrí. Všetci sme zlí. Všetci sme cudní. A všetci sme lascívni. Všetci sme dospelí a všetci sme deťmi... Žijeme v schránkach dospelých tiel a bojíme sa stratiť kľúč od brány detských tajomstiev. Náš vzor, náš ideál – batoľa - teenager - & tridsaťročný puberťák! Sme mozajky pozliepané z výraznejších kreatúr, Atrapy slávnych hercov života, úspešných mágov & trápnych klaunov topiaci sa v.. Read more »

Disharmonická

-- Published 01.11.2012 --

Disharmonická Toto je moja prvotina z čias, keď som víkendy trávil sám na intráku len s mojou gitarou. Dôkaz o občasnom emocionálnom krachu každého z nás:-) Kliknite pre prehratie piesne: Prehrať: Disharmonická Prehrať: Niečo, čo nenavádza ku psychickému kolapsu ... A dosť ! ∅ Ami Ležal som včera ráno v tráve, H7, E7 na nohách kanady osem a pól, E7 Adim Dmi myšlienky morbídne vírili mi v hlave: H F E7, ∅ “Čo tak vydať sa na druhý života pól ? …” Nikto si nevšimne, že tu nie som. Že tu je menej tieňa, menej ostrých rečí. Snáď len vánok zavanie.. Read more »